Problem z koncentracją a widzenie twarzy

Mam 16 lat i od roku mam problemy ze skupieniem. Problemy z koncentracją nie wiąża się z myśleniem o niebieskich migdałach, lecz przypominaniem sobie ludzkich twarzy. Kiedy kogoś widzę dłuższy czas np. podczas lekcji w szkole twarz koleżanki czy kolegi to potem w domu czy nawet na zajęciach szkolnych przypomina mi się ta twarz nie wiadomo dlaczego. Zaczęło się to rok temu kiedy do naszej klasy doszła nowa osoba. sobie 3 dni temu morfologie, żelazo. I wyniki są ok. Nie mam żadnych problemów.
16 LAT ponad rok temu

Opisujesz dość dokuczliwe objawy, które raczej z wynikami krwi nie maja wiele wspólnego. Możliwe, ze są to tzw. natręctwa, objawy, o których warto porozmawiać z lekarzem na żywo, by mógł przeprowadzić dokładny wywiad chorobowy.
W praktyce ważne jest, byś z tymi myślami nie walczyła na silę. Im bardziej chcemy o czymś nie mysleć, tym bardziej się na tym koncentrujemy i efekt jest odwrotny. Spróbuj je lekceważyć, a może nawet jakoś na swój sposób polubić, oswoić się z nimi: "są, ok, niech sobie będą, a ja się zajmę czym innym". Gdy nie walczymy z nimi, staja się słabsze, a nawet odchodzą.
Podkreślę jednak raz jeszcze, ze warto się skonsultować z lekarzem, takie natrętne myśli mogą prowadzić do stanów nerwicowych, a nawet depresyjnych - oczywiście, nie musi być tak w Twoim przypadku, ale wiadomo, że w kwestiach zdrowia profilaktyka ma duże znaczenie. Pozdrawiam.

0

Możesz zgłosić się ze swoim problemem do lekarza pierwszego kontaktu, to zostaniesz skierowana do odpowiedniego specjalisty. Możesz też od razu udać się do psychologa klinicznego, który pracuje w szpitalu i ma kontakt z osobami o podobnych objawach... albo nawet do lekarza psychiatry, który jest ogólnie specjalistą od podobnych zaburzeń.
Jeśli chodzi o leczenie, to trudno przewidzieć, jak będzie w Twoim przypadku. Czy lekarz zaproponuje leczenie objawowe, czy może zacznie od poszukiwania przyczyny tych natręctw, np. stany nerwicowe, bądź depresyjne, które często współwystępują z natręctwami. Istnieje także możliwość terapii, jest to leczenie długofalowe. Ważne, by trafić do właściwego specjalisty, który rozpozna, czym są Twoje natręctwa i zadecyduje o ewentualnym leczeniu. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty