Problem z kontaktem z rówieśnikami

Witam mam taki problem jestem jedynaczka i moj kontakt z rowiesnikami prawie ze nie istnieje rowiesnicy ze mna nie trzymaja nie wiem czy powod jest taki ze spiewam ubieram sie inaczej mam kontakt super z ludzmi w wieku okolo 40 lat moje zwiazki rozpadaja sie po 2 miesiacach teraz zwiazek zaproponowal mi kolega w wieku 41 lat co ja mam zrobic prosze o pomoc pozdrawiam.

Jeśli oczekuje Pani gotowej odpowiedzi na pytanie, czy związać się z kolegą, to niestety tutaj takiej Pani nie otrzyma. W gabinecie terapeutycznym również, chyba, że trafi Pani na kogoś wyjątkowo niekompetentnego ;)
Pisze Pani o swoistym poczuciu zagubienia - zagubienia w relacjach z innymi. Nie do końca zna pani powody tego, że nie ma Pani zbyt wielu bliskich osób w swoim wieku, a kolejne związki rozpadają się po kilku tygodniach. Wyobrażam sobie, że to bardzo trudne i rodzi pytania o sens dalszego angażowania się w relacje damsko-męskie. Z całego serca zachęcam do umówienia się na spotkanie z psychoterapeutą, który pomoże przyjrzeć się Pani związkom z innymi, dostrzec zjawiska, o których być może Pani nie wiedziała, a które mogą być odpowiedzialne za kolejne niepowodzenia.
Życzę powodzenia!

Dzień dobry, rozumiem że niepokoi panią fakt wiązania się ze starszymi mężczyznami oraz brak kontaktu z ludźmi w pani wieku. Nie ma możliwości rzetelnej odpowiedzi na te pytania w tym miejscu, ponieważ przyczyny mogą być różne. Należy przyjrzeć się całej historii pani życia, pani przekonaniom, opiniom, schematom w jakich pani funkcjonuje itd. Najlepiej zrobić to podczas psychoterapii . Na początek zachęcam do konsultacji z psychologiem - psychoterapeutą. Pozdrawiam.

A chce Pani tych kontaktów? Potrzebuje Pani kontaktów z rówieśnikami?
Jeśli jest Pani szcześliwa w obecnym stanie, nikogo Pani nie krzywdzi, to nie ma powodów, by coś zmieniać.

Czy to rówieśnicy nie chcą z tobą utrzymywać kontaktów, czy może ty? Masz pasję i to jest wspaniałe są osoby które twą pasję podzielają. Może znasz takie? Najłatwiej szukać osób do bliskiego kontaktu w środowisku w którym się poruszamy i w którym dobrze się czujemy. Od takich osób powinnaś zacząć. Pójście na terapię na pewno by pomogło zrozumieć przyczyny problemu i zwłaszcza w terapii grupowej nauczyłoby nawiązywać kontakt z rówieśnikami.
Pozdrawiam

Witam,

napisała Pani jednocześnie bardzo dużo i bardzo mało na temat swojej sytuacji. Proszę odpowiedzieć sobie co jest dla Pani problemem, czy to, że nie znajduje Pani wspólnego języka z rówieśnikami? Czy może chciałaby Pani odkryć, z jakiego powodu Pani związki kończą się po 2 miesiącach? Zastanawia się Pani, czy związek ze starszym mężczyzną będzie inny? Na to pytanie nikt nie udzieli Pani satysfakcjonującej odpowiedzi, a gdyby nawet znalazła Pani kogoś, kto spróbuje – proszę mu/jej nie wierzyć :o)
Ma Pani ochotę sprawdzić, jak będzie wyglądał związek z kimś starszym od Pani, bardziej doświadczonym? A może czuje Pani coś więcej do tej osoby?

Gdyby miała Pani ochotę lepiej poznać siebie, przyjrzeć się wartościom, którymi kieruje się Pani w życiu czy też mechanizmom charakterystycznym dla podejmowanych przez Panią działań – polecam rozmowę z psychologiem. Może Pani wtedy dowiedzieć się wielu ciekawych/rozwijających rzeczy o sobie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel