Problem z opanowaniem nerwów

mam mały kłopot z opanowaniem nerwów. Jak nad nimi panować?
ponad rok temu

Witam,
to bardzo szeroko pojęte określenie "opanowanie nerwów"... W dużej mierze zależy to od tego, co powodu Twoje zdenerwowanie, może po prostu masz taką osobowość lub też nie miałeś/aś łatwego dzieciństwa.
Kiedy zaczynasz się denerwować możesz zastosować technikę głębokiego oddychania brzusznego, możesz zmienić aktualne otoczenie (jeśli jesteś np w domu, to wyjdź na chwilę na dwór, pooddychaj głęboko i wróć do domu). Możesz też spróbować liczyć do dziesięciu od tyłu, bardzo powoli. Powodzenia.

Witam Serdecznie,

Proszę rozważyć podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Zachęcam również do wprowadzenia do swojej codzienności techniki relaksacyjną, medytację, i może jogę?

Z przesłaniem pomyślności,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com