Problem ze skupieniem uwagi

Witam.Mam problem z skupieniem uwagi,słuchowej i ogólnej uwagi.Możliwe iż jest to przez lateralizacje gdyż zacząłem być od jakiegoś czasu oburęczny,mam problem z rozróżnianiem prawo-lewo,często mylę proste nazwy.proszę o pomoc.Łukasz

Problemy z rozróżnianiem prawej strony od lewej to nie jest oburęczność. Sugerował bym udać się do neurologa celem diagnostyki, a gdy neurolog nic nie stwierdzi wtedy być może do psychologa.

Witaj,
Pomoc możesz uzyskać diagnozując swój problem u psychologa .Lateralizację bada się już w wieku przedszkolnym,więc najczęsciej jest wyrównana w dorosłości.Jeżeli nie,prawdopodobnie potrzebne będa ćwiczenia koordynujące pracę ciała/ruchowe/i zmysłów a także ich wyciszanie.Być może zalecona będzie yoga i podobne formy koncewntracji oraz uważności,bo niewątpliwie masz powody do nerwowości i dekoncentracji.
Zalecam wizytę i pozdrawiam