Problem znajomej

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące problemu mojej znajomej, może Pani rozjaśni jakoś tę sprawę. Koleżanka przyznała si,ę że często miewa jakby ,,ataki" złości na jakąś osobę (tu nie chodzi o konkretny przypadek). Przyznała się że dana osoba nic nie zrobiła, a ona jest zła. Następnie z tego powodu jest zła na samą siebie i cały cykl kończy się płaczem. Co to może być? Dane koleżanki: wiek 19 lat, 4 rodzeństwa, 60m mieszkanie w bloku, ojciec pułkownik WP (mówiła, że strasznie dominuje w domu) lubi jeździć na wieś do dziadków, ma tam jakąś siostrę i nawzajem sobie ,,pomagają" w trudnych sprawach. Wygląd zewnętrzny: ładna dziewczyna z idealną figurą, bardzo naturalna i ciepła jeśli to pomoże to jej chłopak studiuje bezpieczeństwo zewnętrzne. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam!

Dobrze, żeby to jednak znajoma opisała swoje problemy i uczucia. Opisane dolegliwości mogą mieć różnorodne przyczyny. Dlatego ciężko jest na podstawie tak krótkiego opisu ustalić, co może być powodem takiego zachowania koleżanki. Warto zachęcić ją do opisania samodzielnie swoich dolegliwości i sytuacji psychicznej lub zaproponować bezpośrednią wizytę u psychologa. Trudności emocjonalne mogą być spowodowane np. tłumieniem emocji, wkraczaniem w dorosłość, problemami w rodzinie, życiu uczuciowym, relacjach z otoczeniem, lękiem itp.

Pozdrawiam

Witam,

proszę poradzić znajomej, żeby skorzystała z pomocy psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi jej zrozumieć swój problem, a tym samym poprawi się funkcjonowanie społeczne. Złość jest emocją podstawową, jeśli adekwatnie osadzona jest w kontekście, spełnia rolę przystosowawczą - poczucie złości permanentne dysfunkcjonalnie wpływa na osobę i jej somatykę.

Pozdrawiam serdecznie