Problemy z nauką u 21-latki

Mam 21 lat i "przepiłam" lata nauki. Moi rodzice władowali we mnie wszystkie pieniądze, załatwiali wszystkie korepetycje, a ja miałam od zawsze problemy z nauką. Nie wiem, jakim cudem zdałam maturę, do której rodzice mnie przymusili. Teraz zostałam w tyle za rówieśnikami, zaniedbałam całkowicie swój rozwój, nie wiem nawet, dlaczego. Proszę o informację, czy zdarzały się w historii takie przypadki nieuleczalnego nieuctwa? Jakie to miała skutki? Jak to naprawić w tak późnym wieku?

Mgr Monika Hibner

Witam,
przyczyn problemów z nauką może być wiele, na tle emocjonalnym, intelektualnym. Nie jest to jasne co Pani określa jako "przepicie" lat nauki, rozumiem to jako stracony czas. Jest Pani młodą kobietą, warto zasięgnąć konsultacji u psychologa czy psychoterapeuty i określić podłoże tych problemów. Nie istnieje "nieuleczalne nieuctwo" zawsze są jakieś przyczyny i skutki, warto ich poszukać.
Pozdrawiam,
Monika Hibner

Warto skonsultować się z psychologiem i przyjrzeć temu, czego Pani potrzebuje, oczekuje, także swojej tożsamości, systemowi wartości czy wyznaczonym celom. Praca nad tym pozwoli Pani odnaleźć się w otaczającym świecie, dokonać koniecznych dla adaptacji zmian, a tym samym odnaleźć siebie i satysfakcję z życia.