Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z utrzymaniem relacji międzyludzkich u 19-latki

Mam problem nie potrafię się normalnie zachowywać. Potrafię się z każdego śmiaić. W skutek czego nie mam nawet z kim wyjść na imprezę. We wszystkich widzę tylko wady i oczekuję, że poznam kogoś lepszego! Jestem straszną materialistką....
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Nieśmiałość

mgr Jakub Pyka Psycholog, Łódź
60 poziom zaufania

Rozumiem, że dostrzega Pani takie swoje cechy, które utrudniają harmonijne komunikowanie się z innymi. Jest to dobry punkt wyjścia do pracy nad samym sobą. Jeżeli potrzebuje pani w dokonaniu tych zmian pomocy, to proszę się zgłosić na psychoterapię, która właśnie temu służy.

0

Witam:) Jestem przekonana, że czasami zachowujesz się "normalnie" i są osoby, z których się nie śmiejesz albo śmiejesz tylko od czasu do czasu a tak poza tym, nie. Domyślam się też, że były takie momenty w twoim życiu, które pokazywały, że nie tylko pieniądze są dla Ciebie ważne, ale na przykład przyjaźń.....Poszukaj tych "wyjątków" w swoim życiu i rób tego więcej;) W szukaniu pozytywów zacznij od siebie. Wypisz sobie jak najwięcej pozytywnych swoich cech i umiejętności, zaczynając od tych małych i tych, które wydają ci się mało ważne- minimum 30. Każdego dnia dodawaj kolejne dobre cechy. Pomyśl, co to dla Ciebie znaczy "normalnie się zachowywać" i po prostu to rób.
Życzę Ci uważności w odkrywaniu swoich dobrych cech i pozbycia się etykietki osoby, która "nie potrafi.."
Pozdrawiam serdecznie.

0

Może warto skonsultować się z psychologiem? Będzie mógł się przyjrzeć zarówno objawom jak i Pani zachowaniu i historii życia i stwierdzić, czy obecne zachowanie jest przejawem zaburzeń osobowości czy kryzysu okresu dojrzewania i budowania tożsamości. Od razu tez będzie mógł zaproponować rozwiązania i/lub leczenie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy