Relacje mamy z kuzynką

Dla mojej mamy ważniejsza jest moja kuzynka. jak są jakieś spotkania rozdinne to opowiada o niej o mnie mówi jak ktoś zapyta. już wielokrotnie z mamą rozmawiałam ale to nic nie daje. to już się dzieje od paru lat jest mi z tym ciężko. kiedy próbuje z kimś o tym porozmawiać to słyszę że przesadzam nikt nie rozumie tego co mogę cuć. dla mojej mamy zawsze tylko kuzynka jest ważna to że skończyła studia itp. zawsze ze sobą ją wszędzie zabiera. a jak nieraz przychodzę a one rozmawiają to milkną.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Rozumiem, że jest Ci bardzo trudno, że czujesz się odtrącana przez mamę. Jedynym sposobem, aby rozwiązać ten problem jest chyba kolejna próba rozmowy z mamą.
Powiedz jej, że jest Ci przykro, gdy ona zachowuje się w ten sposób - przedstaw jej konkretne przykłady jej zachowania, bez uogólnień. Postaraj się być przy tej rozmowie spokojna i rzeczowa i powiedz jej, czego oczekujesz.
Pozdrawiam

Witam Cię,

Porozmawiaj z Mamą szczerze, że chciałabyś słyszeć od Mamy, że np. jesteś kochana,
ważna i że jest dumna z Ciebie i że jest Ci przykro, kiedy tak dużo uwagi poświęca Kuzynce, a Ty czujesz się pomijana i że chciałabyś być czasami zaproszona do wspólnej rozmowy i spotkań, razem z Mamą i Kuzynką (jeśli jest to zgodne z Tobą) bo być może Mama nie jest świadoma, że cierpisz z tego powodu.

Życzę Ci pomyślności i odwagi,
irena.mielnik.madej@gmail.com