Problemy z orgazmem podczas antykoncepcji doustnej

Dzień dobry. Od dwóch miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Jeżeli chodzi o skutki uboczne to nie mam żadnych, nawet tego czego tak bardzo się obawiałam: tycia i spadku libido. Jednak zauważyłam inny problem. Mam ogromne problemy żeby osiągnąć orgazm w czasie stosunku. Wcześniej dochodziłam przy każdym stosunku, teraz nie ma tej przyjemności wg. Czy taki objaw też może wystąpić z powodu antykoncepcji? Proszę o odpowiedź.

Czasami zmiana preparatu pomaga. Pozdrawiam. JW, seksuologia.com

Dzień dobry!

Jest to możliwe, ale rzadko efekt przyjmowania antykoncepcji hormonalnej jest tak nagły, radykalny i jednoznaczny. Zachęcam do refleksji, z czym jeszcze wiąże się większa trudność w osiąganiu orgazmu. Może z mniejszym podnieceniem i mniejszą lubrykacją? Czy sytuacja jest podobna podczas masturbacji? Czy mogą być inne okoliczności powodujące trudność w osiągnięciu orgazmu? Czy podobne okresy zdarzały się też Pani wcześniej?

Pozdrawiam!