Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z orgazmem podczas antykoncepcji doustnej

Dzień dobry. Od dwóch miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Jeżeli chodzi o skutki uboczne to nie mam żadnych, nawet tego czego tak bardzo się obawiałam: tycia i spadku libido. Jednak zauważyłam inny problem. Mam ogromne problemy żeby osiągnąć orgazm w czasie stosunku. Wcześniej dochodziłam przy każdym stosunku, teraz nie ma tej przyjemności wg. Czy taki objaw też może wystąpić z powodu antykoncepcji? Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Orgazm

Jest to możliwe. Proponuję porozmawiać ze swoim lekarzem ginekologiem.
Czasami zmiana preparatu pomaga. Pozdrawiam. JW, seksuologia.com

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Jest to możliwe, ale rzadko efekt przyjmowania antykoncepcji hormonalnej jest tak nagły, radykalny i jednoznaczny. Zachęcam do refleksji, z czym jeszcze wiąże się większa trudność w osiąganiu orgazmu. Może z mniejszym podnieceniem i mniejszą lubrykacją? Czy sytuacja jest podobna podczas masturbacji? Czy mogą być inne okoliczności powodujące trudność w osiągnięciu orgazmu? Czy podobne okresy zdarzały się też Pani wcześniej?

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy