Problemy z realizacją założonych celów

WitamMam 23 lata, od 5 lat marze o nauce gry na gitarze, tancu itp i marnuje swoj czas, bo jak tylko sie pomyle, to mi sie nie chce podnosic z porazek, nie lubie gdy mi cos nie idzie i wole zostawic to i robic cos latwiejszego i tak cale zycie. Jezu jak mnie ot juz drazni ;/ Ustalam sobie cele, ale jak tylko jest pod gorke, zaraz sie wkurzam i mimo, ze robie to pomimo tego to i tak w koncu rzucam to wszystko. Potem i tak tam wracam i tak skacze Wszystko chcialbym umiec na juz i wole marzyc ;/

Pana trudności wynikają w dużej mierze z perfekcjonizmu. Wyraża się on u Pana w formie lęku przed porażkami, który sprawia że nie sięga Pan po swoje marzenia. Chciałby Pan osiągnąć swoje cele jak najszybciej i jednocześnie nie dając sobie przestrzeni na naukę, pomyłki, zwątpienia, które są naturalnym elementem każdej nowo podejmowanej aktywności. Zachęcam Pana do nauki tego, o czym Pan marzy i skoncentrowanie się głównie na radości czerpanej z tego co Pan robi. Gra na gitarze i taniec to bardzo twórcze i piękne aktywności, nie trzeba wykonywać ich idealnie aby dawały przyjemność. Pomocna mogłaby się dla Pana okazać bezpośrednia rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą. Wówczas możliwe będzie bliższe przyjrzenie się Pana trudnościom. Zachęcam również do lektury mojego poradnika, który zawiera wiele wskazówek i metod wspierających zmianę nieadaptacyjnego myślenia i zachowania, o którym Pan pisze. Więcej informacji znajdzie Pan w poniższym linku.
http://www.samosedno.com.pl/przeklenstwo-perfekcjonizmu-dlaczego-idealnie-nie-zawsze-oznacza-najlepiej,1190.html

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Dzień dobry.

Ne zadał pan żadnego pytania, jednak można sądzić, że stan, w jakim się Pan znajduje (a raczej sam się ulokował), zaczyna Panu przeszkadzać i chciałby Pan coś zmienić.
Jeżeli tak - nie ma innej rady, jak wziąć się za siebie i zacząć - pomimo trudności i porażek - próbować zdobywać to, co zdobyć Pan chce. Nikt za Pana tego nie zrobi.
Fantazje i marzenia mogą być miłą odskocznią od codzienności, jednak nie spowodują zmiany Pańskiego życia.
Można byłoby spróbować poszukać odpowiedzi na pytanie skąd się u Pana taka postawa wzięła, jednak o wiele lepiej, gdyby spróbował Pan zrobić to sam - przy pomocy specjalisty. Z tego też powodu sugerowałbym konsultację z psychologiem i z całą pewnością poddanie się terapii. Ma Pan już 23 lata, a życie ucieka.

Pozdrawiam.