Kiedy zaczyna się perfekcjonizm?

Hej!Chodzi o to, ze jak mam cos robic to chce to robic super dokladnie i miec pewnosc absolutna np nie rozumiem matematyki, fizyki itp bo mam zaleglosci i juz nie mam motyw do nauki, czy to juz perfekcjonizm? Troche gram na gitarze, ale sam mam milion pytan itp i nie biore sie za to bardziej bo to przytlacza, a chcialbym to umiec tak super, cwicze 5 lat, a tak napprawde poza wiedza nic nie umiem ;/Marze by miec kogos na wylacznosc i gdy czegos nie wiem to pytac, bo inaczej czuje sie niepewien

Perfekcjonizm oznacza dążenie do perfekcyjnego wykonania jakiejś czynności, np. perfekcyjnego grania na gitarze, znajomości jakieś dziedziny itp. Postawy, jakie pan opisał w swojej wiadomości świadczą raczej o szybkim zniechęcaniu się, kiedy opanowanie umiejętności wymaga czasu, systematyczności, ćwiczeń. To nieco inny problem niż perfekcjonizm.

Pisze Pan o trudności w przełożeniu myśli i pragnień na działanie. Prawdopodobnie występuje tu u Pana blokada, jeśli utrudnia to Panu życie to zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. Pozdrawiam