Problemy z samooceną u 24-latki

Witam. Mam 24 lata i problemy z samonocena .. ciagle płacze, nie mogę patrzeć na piękne kobiety . Jestem tez zazdrosna o swojego chłopaka , wiem ze mnie kocha i ze dla niego jestem najpiękniejsza .. ale i tak wciąż czuje się gorsza od innych . Często boli mnie tez brzuch i głowa. Mam problemy również z emocjami , jestem nerwowa. Pracuje na stanowisku kierowniczym , zawsze chce żeby było wszystko dobrze wykonane lecz czasem coś nie wychodzi to już się stresuje i nawet płacze . Ciężko mi się zgłosić do lekarza , to trwa już tak długo , od 2 lat jak nie więcej :( nie wiem jak sobie pomoc , nie potrafię nawet wyjaśnić co się dzieje . Nie panuje nad sobą . Mam tez myśli ze lepiej byłoby odejść , chce się tez odizolować od chłopaka , przyjaciółek :(

Dzień dobry,

Jak sama Pani pisze, nie potrafi Pani samodzielnie poradzić sobie ze swoją psychiką, dlatego warto chyba rozważyć skorzystanie z pomocy zewnętrznej. Najprościej byłoby skonsultować problem(y) z psychologiem i poddać się terapii, która pomogłaby Pani m.in. spojrzeć na siebie bardziej życzliwie, dzięki czemu realnie zaczęłaby Pani postrzegać siebie i otaczający Panią świat.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl