Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z własną akceptacją

Odkąd pamiętam nie akceptuję siebie, problemy z akceptacją zwiększyły się gdy udało mi się zrzucić 20 kg. Od tego czasu czyli jakieś 5 lat nie potrafię myśleć pozytywnie o sobie, ciągle stosuję diety i nadal nie jstem z siebie zadowolona to zdominowało moje życie. Zadręczam nie tylko siebie ale i bliskich. Byłam już u 2 psychologów bez większych rezultatów i chciałam dowiedzieć się czy z takim problemem można zwrócić się do psychiatry? To odbiera mi radość życia, z którym sobie nie radzę.
KOBIETA ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Witam serdecznie, Możesz skonsultować się z psychiatrą - nie ma do tego przeciwwskazań. Jednak moim zdaniem nie powinnaś rezygnować z psychoterapii - brak akceptacji siebie i zaburzony obraz własnego ciała wymaga zmiany między innymi schematów poznawczych, a to jest możliwe właśnie dzięki odpowiedniej psychoterapii. Może więc wybrałabyś psychiatrę, który zarazem jest psychoterapeutą? Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0
Mgr Agata Kulpa-Kulpińska
Mgr Agata Kulpa-Kulpińska Psycholog

Z problemem jaki opisujesz możesz zwrócić się do psychiatry, ale także do psychoterapeuty czy psychologa. Aby pomoc psychologiczna czy psychoterapeutyczna była skuteczna, nie wystarczy jedno lub dwa spotkania. Czasem proces terapeutyczny może trwać 10 spotkań a nawet rok i więcej. Jednorazowe konsultacje nie przyczynią się do wzrostu samoakceptacji zwłaszcza jeśli nigdy siebie nie akceptowałaś.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy