Problemy zdrowotne po zaprzestaniu biegania

Witam. Od blisko 3 lat mam problem z sercem, ciśnieniem i ogólnie ze stanem zdrowia. Stwierdzono mi nadciśnienie. Waha się ono od 140/90 do 200/130. Mam 23 lata. Kiedyś bardzo dużo biegałem. Blisko 15km dziennie w biegu. Dostałem kontuzji i zakończyłem bieganie. Po tym zaczęły się problemy zdrowotne. Często czuję kłucie w sercu, mam zawroty głowy, a niedawno znalazłem się w szpitalu z rozpoznaniem zapaści. Lekarze nic z sercem nie stwierdzają. Co robić? Miałem EKG, ECHo itp.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Witam serdecznie. Podstawowym elementem w terapii oraz w pozbyciu się dyskomfortu jest ustabilizowanie ciśnienia tętniczego. Zwyczajowo mówi się o zmianie trybu życia jako terapii uzupełniającej leczenie farmaceutykami. W tym przypadku jednak myślę, że nie ma z tym problemu. Konieczne jest odpowiednie leczenie.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Nadciśnienie jest jedną z wielu chorób z grupy psychosomatycznych. Oznacza to, że przyczyną choroby są zarówno czynniki biologiczne np. uwarunkowania genetyczne, zaburzenia pracy serca, dieta itp jak i czynniki psychologiczne, głównie stres. Zaprzestanie biegania długodystansowego nagle i to z powodu kontuzji dająct brak poczucia wpływu to bardzo duży stres. Pomocna od str czyników psychologicznych jest nauka relaksacji, trening relaksacji Jackobsona i Schultza

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty