Problemy ze snem po zmianie miejsca zamieszkania

Dzień dobry. Mam 21 lat, obecnie kończę III rok studiów. Jak tylko wrócilam do miejsca gdzie się uczę nie mogę spać. Nie ma to dla mnie różnicy czy spię 4 czy 9 godz- efekt jest taki sam- jestem niewyspana. Męczą mnie koszmary- sytuacje zagrazające mnie samej albo jeszcze osobom w moim otoczeniu. Przed zaśnięciem nie myślę o sytuacjach stresowych ale mimo to ciężko mi zasnąć. Zasypianie trwa ok godziny( obserwacje współlokatorki) Już nie wiem co mam robić :( Proszę o jakąś dobrą radę

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Problemy ze snem mogą świadczyć o jakichś nierozwiązanych problemach emocjonalnych lub wewnętrznych konfliktach, których sobie Pani nie uświadamia. Proponuje udać się do psychoterapeuty, który pomoże Pani je rozwiązać, poprzez zrozumienie ich. Problemy ze snem powinny wtedy minąć.
Pozdrawiam
Agata Dusza