Problemy ze snem u 31-latki

Od miesiąca mam problemy ze snem, nie wiem co może być przyczyną,może to że pracuje do 2 lub 3 w systemie trzy dni pracy i wolne, męczy mnie to bardzo co mogę z tym zrobić,proszę o poradę....?

Witam serdecznie,
Jest bardzo prawdopodobne, że Twój system pracy wpłynął na rozregulowanie rytmu okołodobowego. Zaburzenia rytmu okołodobowego objawiają się między innymi: trudnościami w zasypianiu, snem, który nie regeneruje, problemami z koncentracją uwagi, zmęczeniem, drażliwością oraz bólem głowy.
Radziłabym, abyś udała się do poradni leczenia zaburzeń snu, gdzie specjaliści potwierdzą lub odrzucą występowanie zaburzeń rytmu dobowego. W między czasie postaraj się zadbać o właściwą higienę snu.
Pozdrawiam

Być może jest to aklimatyzacja do tego systemu pracy i Pani organizm potrzebuje trochę czasu. Może to być tez sygnał, ze coś w Pani życiu Pani nie pasuje i nie odpowiada i potrzebuje Pani zmiany.
Pytanie jakie są Pani nawyki związane ze spaniem? A także na ile stresująca jest Pani praca? Czy wydarzyło się niedawno coś trudnego? Jak się układa Pani życie rodzinne, zawodowe, prywatne ? itp. Odpowiedzi na te i inne pytanie pozwolą Pani znaleźć przyczynę zaburzeń zasypiania a tym samym poradzić sobie z problemem.
Okresowo można też wspierać się lekami, jednak niektóre z nich należą do grup leków uzależniających, należy zatem robić to pod opieka lekarza i tymczasowo.