Problemy ze snem po porannym wstawaniu

Męczą juz mnie problemy ze snem. Przez trzy lata w stawała do szkoły o godz 5.40 i mój organizm chyba się do tego przyzwyczaił. Niezależnie o której godz pójdę spać budzę się właśnie około 6 i juz więcej nie mogę spać. Nawet jeżeli idę spać o 2 czy 3 w nocy. Pracuje teraz w nocy wracam rano do domu i jestem w stanie spać max 3 h. Trwa to już dosyć długo. Mam dosyć chodzenia spać o 22 żeby rano funkcjonować. juz o 18 jestem tak zmęczona ze nie jestem w stanie się uczyć. Proszę o pomoc.

Witam,
Praca w nocy znacznie zaburza rytm dobowy człowieka. Myślę jednak, że pani senność ok godz. 18 to znak, że organizm jest zmęczony i może wtedy dobrze byłoby dać mu to, czego się domaga i sprobować zdrzemnąć się na godzinę. Po godzinnej drzemce prawdopodobnie będzie pani na tyle wypoczęta, że będzie pani w stanie funkcjonować bez senności dalszą część wieczoru.
Pozdrawiam

Być może długo trwający nawyk wymaga także czasu, by się "odzwyczaić". Zaburzenia snu mogą wynikać także ze zmian w Pani życiu (skończenie szkoły, początek pracy, zmiana myślenia o sobie itp). Być może także jest Pani zbyt obciążona różnymi zadaniami i obowiązkami życiowymi? Warto przemyśleć czy łączenie pracy w rytmie nocnym z nauką jest dobrym dla Pani rozwiązaniem?
Gdyby się utrzymywały- warto skonsultować się z lekarzem- być może skieruje do specjalisty neurologa lub psychologa.