Produkty do zjedzenia przed snem

Witam serdecznie. Jestem na "diecie", odżywiam się zdrowo, jem 5 posiłków co 3 godziny, ale mam problem z kolacją, problem w tym taki, że wracam z pracy o godz 23 i potrzebuję zjeść coś przed pójściem spać. Nie pomaga "obfitsza" kolacja na 3h przed, jestem później i tak głodna i nie zasnę. W ciągu dnia jem pełnowart produkty. Proszę o informacje jakie produkty mogłyby być dopuszczalne zaraz przed snem, coby nie uprzykrzyły mojego spadku wagi. Pozdrawiam

Witam Panią

niestety ale najlepszym rozwiązaniem jest zjedzenie kolacji jeszcze w pracy. Jeżeli jest Pani na diecie to nie powinna Pani jeść chwilkę przed snem. Spróbuje Pani zjadać kolację 1,5-2h przed snem a nie tak jak Pani pisze 3h. kolacja niech będzie bogata w białko, nieco węglowodanów złożonych i duża porcja warzyw.
Jeżeli rzeczywiście nie może Pani zasnąć i musi zjeść to proponuje porcje łatwostrawnych warzyw i dobrą ciepłą herbatę ziołową.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk