Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Propagowanie zasad zdrowego odżywiania

- Jakich użyć argumentów, aby przekonać znajomych, że zasady prawidłowego odżywiania są bardzo ważne i należy ich przestrzegać każdego dnia?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Witam! Muszę przyznać, że ciekawe Pan zadał pytanie :) Z doświadczenia wiem, że jest trudne przekonanie do zdrowego stylu życia. Wszystko zależy do jakiej grupy wiekowej Pan chce dotrzeć, zakładam, ze są to osoby w Pana wieku. Proponuję poszukać publikacje, wyniki badań na temat wpływu np. spożywania fast foodów i cukrów prostych na stan zdrowia i przedstawić je znajomym. Wszystko zależy w czym Pan upatruje główny problem. Do ludzi w Pana wieku zwykle przemawia możliwość zachorowania na cukrzycę, otyłość, zawał serca czy udar mózgu, nowotwory a także bezpłodność (u obu płci). Wszystkie te choroby powiązane są z szeroko pojętym niezdrowym odżywianiem i brakiem ruchu.

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Najlepiej zacząć samemu stosować i zachęcać znajomych do współuczestnictwa. Razem zawsze łatwiej i przyjemniej.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy