Prośba o opinię na temat treningów insanity

Co myślicie państwo o treningach Insanity? Warto je ćwiczyć czy są zbyt ciężkie?

Witam serdecznie,

Trening Insanity to program interwałowy angażujący prawie wszystkie partie mięśni. Jest to bardzo intensywny trening, którego głównym celem jest wyrzeźbienie sylwetki. Przede wszystkim skierowany jest do osób już zaawansowanych, a przed przystąpieniem do programu należy wykonać FIT test na który składają się konkretne ćwiczenia z liczoną liczbą powtórzeń. Trening ten na pewno nie jest przeznaczony dla osób początkujących, borykających się z problemem nadwagi i otyłości, chorobami i dolegliwościami związanymi ze stawami oraz osób, które przeszły kontuzję lub mają do nich skłonności. To Pani powinna określić poziom swojej kondycji - poprawnie wykonywane ćwiczenia nie są niebezpieczne. Problem pojawia się wtedy, kiedy nigdy nie ćwiczyła Pani regularnie i zaczyna swoją przygodę właśnie od takiego treningu. Im gorsza kondycja i mniejszy zasób sił tym większe prawdopodobieństwo, że ćwiczenie wykonane zostanie nieprawidłowo, a to z kolei zwiększa ryzyko kontuzji. Poza tym zbyt duże obciążenie organizmu prowadzi do zbyt silnych mikro-urazów włókienek mięśniowych i na drugi dzień mogą pojawić się potoczne zwane zakwasy uniemożliwiające trening. Jeśli dopiero zaczyna Pani proszę zacząć od prostych treningów lub wykonać FIT test i ocenić, czy jest Pani w stanie podjąć się takie treningu. Nikt za Panią nie zdecyduje czy taki trening jest za ciężki, czy nie, ale to należy ocenić według powyższych wskazówek.

Zapraszam też na stronę naszej poradni dietetycznej www.kalorynka.pl , gdzie znajdzie Pani ciekawe artykuły i porady dotyczące odchudzania oraz zdrowego stylu życia

Pozdrawiam,
A. Erdmann