Przemoc podczas stosunku a fetysz

Wiem,nie ma tu pewnosci.Obojetne mi to-chce wiedziec jaki to ma wydzwiek dla osoby postronnej,poznac granice na przyszlosc:ex juz podczas pierwszych zblizen pytal upokarzajaco np czy robie to z kimkolwiek i kiedy zaczelam, innym razem klepnal pare razy po twarzy gdy sie odsunelam(ani lekko ani mocno,nie potrafie okreslic czym to bylo).Ale 'po' byl dla mnie bardzo czuly.Pozwole sobie zapytac specjalisty czy wg niego:raczej przemoc czy niewinny fetysz?co moglo kierowac moim ex?moze nawet pogarda?
ponad rok temu

Fetyszyzm oznacza, że potrzebny jest jakiś element, przedmiot do seksu,np obuwie kobiece, natomiast pójście w stronę uderzania w twarz czy inne czynności agresywne to sadyzm, który tak jak fetyszyzm jest dewiacją seksualną.
Magdalena Brabec

Dzień dobry.
Opisywane przez Panią doświadczenia z „ex”, trudno jednoznacznie zdefiniować, a na pewno nie jest możliwe określenie, czy Pani partner był osobą cierpiącą na tzw. parafilię. Możliwe, że po prostu powtarzał pewne zachowania podejrzane np. w filmie pornograficznym.
Bardziej istotne wydaje się określenie, czy zachowania partnera mieściły się w Pani granicach. Innymi słowy – czy przeszkadzały Pani, czy też nie.
Jeżeli to pierwsze – warto było z partnerem o tym rozmawiać i jasno przedstawić np. brak Pani zgody na takie zachowania. Jeżeli to drugie, wydaje się, że, zgodnie z Pani twierdzeniem, zachowanie Pani „ex” mogło mieć raczej charakter niegroźnego „fetyszu”. Dla Was obojga.
Pozdrawiam.

Uznaje się, że w czasie zbliżeń dopuszczalne jest to, co sprawia przyjemność obojgu partnerom. Jeśli w jakikolwiek sposób zachowanie jednego z nich wykracza poza zakres tolerancji drugiego, warto szczerze o tym porozmawiać. Jeśli mimo jasnego komunikatu o braku akceptacji jakiegoś zachowania to zachowanie nie ustaje - możemy mówić o przemocy.
Pozdrawiam