Przepływy miąższowe gruczołu wzmożone, okoliczne węzły chłonne nie powiększone

Witam. Moja mama, ma niedoczynność tarczycy. Pierwszy wynik usg (12.08.15r) nic konkretnego nie wykazał. Po wczorajszym usg wykryto u niej guzka litego izoechogennego o średnicy 9,5mm - unaczynienie typu I/II. Przepływy miąższowe gruczołu wzmożone, okoliczne węzły chłonne nie powiększone. Zwracam się do Państwa z prośbą o ,,wytłumaczenie" mi tych wyników, ponieważ z nerwów nie mogę w nocy spać. Czy to jest rak? Jakie jest prawdopodobieństwo raka? Proszę o szybką odpowiedź

Witam!
Szanowny Panie, aby dowiedzieć się coś więcej na temat guzka tarczycy u Pana Mamy proponuję udać się do lekarza specjalisty, który wykona biopsję aspiracyjną cienkoigłową pod kontrolą USG. Otrzymany wynik ostatecznie rozwiąże problem. Proponuję również wykonanie badań hormonów tarczycy TSH, FT3, FT4 oraz CEA i kalcytoniny.
(więcej na mojej stronie internetowej www.chirurgiaspecjalistyczna.pl)

Z poważaniem
Dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej