Przygnębienie, apatia i wahania nastroju

Od dłuższego czasu borykam się z problemami natury psychicznej. Jestem przygnębiona, apatyczna, mam ciągłe wahania nastrojów. Źle znoszę sytuacje w których coś nie idzie po mojej myśli, ciągle się irytuje i czuję niechęć do ludzi (nawet do najbliższych). Rozmawiam tylko wtedy kiedy ja chcę, na tematy które ja chce poruszyć, wszelkie inne rozmowy aranżowane przez kogoś innego budzą we mnie złość. Ponadto mimo że mam 20 lat mam poczucie że wszystko co dobre już się wydarzyło. Co to może znaczyć?

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Niezwykle trudno jednoznacznie określić Pani stan, tym bardziej w ramach tego serwisu. Warto być uważnym na tego typu sygnały, które wysyła Pani organizm. Polecam wizytę u psychologa lub terapeuty, który wspólnie z Panią przyjrzy się tym sygnałom i pomoże się z nimi uporać.
Życzę powodzenia,
Michał Pyter

Objawy które Pani opisuje mogą świadczyć o zaburzeniach nastroju, ale żeby dokładnie Panią zdiagnozować, niezbędny jest szczegółowy wywiad, który może przeprowadzić psycholog lub psychoterapeuta. Dlatego zachęcam do takiej konsultacji. Specjalista pomoże zrozumieć Pani, co się dzieje i zdecyduje o terapii, która powinna ten stan poprawić.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nastroju, zaburzenia osobowości lub inne. Jeżeli sytuacja utrzymuje się od dłuższego czasu zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą w celu przeprowadzenia pełnej diagnozy. Pozdrawiam.

Witam, proponuję zgłosić się do psychoterapeuty i rozpoznać jaka jest przyczyna Pani złości na ludzi. Proponowałabym zajęcie się nauką bądź sportem, bo z Pani opisu wynika że nie ma Pani żadnych zajęć ani zainteresowań. I to może powodować wewnętrzną pustkę objawiającą się złością i niechęcią. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M.Jankowska