Przyjmowanie narkotyków i dopalaczy a agresja wobec najbliższych

Witam, syn mojej kuzynki bierze chyba, narkotyki i doplacze jest agresywny ,zaniedbany brak pieniędzy powoduje,że wyzywa matkę i wszystkich, którzy chcą pomóc. Nie chce dobrowolnie nigdzie się udać , Matka jest już załamana i u kresu nerwowego.Jak mu pomóc i zmusić go do leczenia.Spotyka się z kolegami o podobnych zainteresowaniach, wszędzie długi i nawet policja zatrzymała spisała i sprawa się skończyła. Bardzo proszę o radę i pomoc Pozdrawiam Maria M.

Zachęcam do skorzystania z pomocy ośrodka terapii uzależnień, grup dla osób współuzależnionych i rodzin osób uzależnionych. Nie tylko świadczone jest tam wsparcie, ale także można skorzystać z doświadczeń osób w podobnej sytuacji, porady psychologa oraz prawnika dotyczących prawnych możliwości postawienia granic i wpływu na zachowanie ( w tym ubezwłasnowolnienie jeśli są do tego podstawy itp).