Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Pana objawy jak najbardziej mogą być wynikiem niekorzystnego działania mefedronu. Nie ma jednak takiej możliwości, by potwierdzić taką diagnozę w ramach porady internetowej. Zdecydowanie proszę nie stosować żadnych leków na własną rękę. Sugeruję konsultację u specjalisty psychiatry.

0

Witam,
radziłabym konsultację ze specjalistą, nie znam leków bez recepty, zresztą nie warto iść w tym kierunku. Warto natomiast swój stan skonsultować ze specjalistą, niestety używki mogą prowokować psychozy, ale nawet gdyby przytrafił się Panu pojedynczy epizod psychotyczny to jeszcze nie musi to oznaczać niczego strasznego, przy odpowiednio wczesnej diagnozie i interwencji sprawa może przebiec na prawdę pomyślnie! Zachęcam do odwiedzenia profesjonalisty w celu dokładnej diagnozy, może Pan taką zapewne otrzymać u lekarza psychiatry może w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Negatywne skutki zażywania mefedronu

Kilka miesięcy temu, będąc na imprezie u kolegi zażyłem mefedron. Czułem się bardzo dobrze, humor dopisywał, więc za jakiś czas  wziąłem go znowu i teraz biorę go najczęściej w weekendy. Czasami trudno mi wytrzymać do soboty, ale nie wiem czy po zażyciu mefedronu, mogę siadać za kierownicę (dojeżdżam codziennie samochodem do pracy ponad 20 km). Od pewnego czasu bardzo często boli mnie głowa i zastanawiam się czy ma to związek z zażywaniem tego środka. Dlatego chciałbym się spytać,  jakie są negatywne skutki zażywania mefedronu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania

Witam!
Mefedron to substancja bardzo silnie uzależniająca psychicznie. Wśród objawów, które mogą wystąpić podczas jej zażywania znajdują się krwawienia z nosa, halucynacje, nudności, wymioty, zaburzenia krążenia krwi, wysypka, uczucie niepokoju, paranoja, nadpobudliwość i urojenia, zaburzenia pamięci krótkoterminowej i wiele innych. Warto także podkreślić, że odnotowano przypadki zgonu po zażyciu mefedronu, które były spowodowane podwyższonym ciśnieniem krwi.

0
Magdalena Mroczek
83 poziom zaufania

Mefedron to jeden z tzw. narkotyków ulicznych, który wywołuje efekty nieco podobne do ecstasy. Substancją czynną jest Katynon, który jest alkaloidem występującym naturalnie w afrykańskiej roślinie o nazwie czuwaliczka jadalna (Catha edulis). Mefedron w wielu krajach został zdelegalizowany, ale cały czas na rynku dostępne są jego pochodne.

Mefedron ma działanie krótkie, zazwyczaj działa około godzinę. Do efektów, które wyołuje należy podenerwowanie, euforia, zwiększona pewność siebie, zwiększona rozmowność. Często jego działanie porównywalne jest z działaniem ecstazy.

Mefedron wywołuje jednak bardzo dużo działań niepożądanych. Należą do nich m.in wzmożona potliwość z tzw. "metadonowym potem" o ostrym, intensywnym zapachu. Do innych skutków ubocznych należą bole głowy, które Pani opisuje, zimne palce, sztywność mięśni, palpitacje, podwyższone ciśnienie tętnicze oraz zaburzenia koncentracji i pamięci. Wystąpić też może bezsenność. Do objawów przedawkowania należą ataki paniki, paranoja, urojenia, halucynacje, depresja, anhedonia oraz bezsenność. Produkty metabolizmu mefedronu mają działanie kardio i neurotoksyczne. Mefedron wchodzi w interakcje z alkoholem i innymi narkotykami i dopalaczami.

Mefedron ma działanie silnie uzależniające psychiczne. Jego oddziaływanie na organizm jest wciąż słabo poznane. Brakuje rzetelnych badań.

Opisywane przez Panią ból głowy mogą być związane z mefedronem. Proponuję zgłosić się do psychiatry, który pokieruje dalszym leczeniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy to już psychoza?

Nie wiem czy to juz psychoza. Kilka lat temu na imprezie wzielam "cos mocniejszego" nie posluzylo, zle sie czulam, niewazne. Rok pozniej zaczelam miec obawy przed zjedzeniem czegos, ze ktos mi cos dosypal, ze cos w tym bedzie. Od kilku dni mam tak codziennie, kazdy napoj jaki kupie w sklepie musza probowac inne osoby, nie chce brac lekow z apteki, wody z kranu... nie wiem..
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam
Rozumiem, że opisany przez Panią problem może w znacznym stopniu dezorganizować normalne funkcjonowanie. Zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji u psychoterapeuty. Specjalista ustali odpowiednie postępowanie: zaleci terapie , ewentualnie zaproponuje wizytę u lekarza.
Pozdrawiam

0

Co się dzieje, kiedy boimy się czegoś zupełnie niegroźnego? Wtedy zaczyna się fobia.
Czym jest fobia?
Fobia to po prostu strach przed czymś, co obiektywnie nie jest niebezpieczne. Lęk jest uporczywy i wywołuje panikę, nawet jeśli osoba cierpiąca na fobię zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nic jej nie grozi.Podstawowym narzędziem w leczeniu fobii jest psychoanaliza. Najprostszym sposobem na okiełznanie strachu jest stopniowe, kontrolowane konfrontowanie pacjenta z obiektem wywołującym strach.
Fobia może przyjmować różną formę i wywoływać lęk o różnym natężeniu.
Psychoza natomiast jest poważną chorobą psychiczną, która charakteryzuje się posiadaniem myśli i emocji, które są do tego stopnia zaburzone, że wskazują na to, że osoba, która je wykazuje straciła kontakt z rzeczywistością.
U ludzi, którzy mają psychozy występują błędne myśli (urojenia) i/lub widzą oni oraz słyszą rzeczy, których nie ma (halucynacje). Zjawiska te nazywane są objawami pozytywnymi, mogą też pojawić się objawy negatywne, jak utrata motywacji i wyobcowanie socjalne. Te doświadczenia mogą być przerażające i mogą spowodować, że osoby, u których występują psychozy atakują siebie lub innych. Ważne jest, aby zgłosić się do lekarza, jeżeli u jakiejś osoby występują wczesne objawy psychotyczne takie jak:
trudności z koncentracją
nastrój depresyjny
zmiany snu - za dużo snu lub za mało
niepokój, lęk
podejrzliwość
odsunięcie się od przyjaciół i rodziny
trwające przez dłuższy czas nienaturalne myśli i przekonania.
Zachęcam do wizyty u lekarza, który sprawdzi, co Pani dokładnie dolega.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty