Reakcja osoby dorosłej na krzyk

Witam, mam pytanie dotyczące reagowania przez osobę dorosłą na krzyk płaczem? Wydaje mi się, że takie zachowanie nie jest normalne. Sytuacja wygląda tak, że boję się swojego szefa i z chwilą gdy mówi do mnie podniesionym głosem czasami prawie krzyczy zaczynam płakać. Zastanawiam się, czy to nie jest moja reakcja obronna na jego krzyk? Bardzo prosiła bym o pomoc. pozdrawiam

Witam, taka reakcja świadczy najprawdopodobniej o Pani nadwrażliwości emocjonalnej, warto zastanowić się nad wizytą u psychoterapeuty lub rozpocząć samodzielną naukę zwiększania samokontroli np poprzez ćwiczenia relaksacyjne,jogę itp.Pozdrawiam

Witam,
niestety trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie dlatego, że potrzebna byłaby większa ilość informacji odnoszących sie do Pani reakcji na podobne sytuacje. Mówię o takich pytaniach m.in. jak: czy tylko na szefa reaguje Pani w ten sposób? Od kiedy pojawiły się u Pani takie reakcje? Czy doświadczyła Pani trudnych sytuacji w ostatnim okresie? Z tego względu warto aby rozważyła Pani możliwość skonsultowania sie z psychologiem lub psychoterapeutą. W indywidualnym kontakcie specjalista będzie mógł poszerzyć wywiad o kluczowe pytania i w konsekwencji podać rozpoznanie. W czasie wizyty będzie też mogła zasięgnąć Pani informacji na temat możliwych sposobów radzenia sobie z podobnymi reakcjami.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka