Rozstanie z partnerem po 2 latach związku

Miesiąc temu rozstałam się z partnerem po prawie 2 latach związku. Nie mam ochoty wychodzić z domu, cały dzień siedzę i oglądam telewizję. Nie mam apetytu. Chodzę spać późno w nocy bo nie mogę zasnąć i śpię do południa. Najchętniej nie wstawałabym z łóżka. Ciągle myśle o partnerze, tęsknie i obwiniam się. Miałam myśli samobójcze a teraz mam nadzieję, że na coś zachoruję i moje cierpienie się skończy. Czuję się gorsza od ludzi w związkach i nie zasługuję na nic dobrego. Czy to już depresja?

Witam,

Pani opis wskazuje wyraźnie na objawy depresyjne. Jednak istnieje żal po stracie, który teraz Pani przeżywa i ma Pani do niego prawo. Pani stan najprawdopodobniej utrudnia w znacznej mierze normalne funkcjonowanie. Mam wrażenie, że jest też Pani lekko zaniepokojona. Może będzie Pani chciała skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Czasem jednorazowe spotkanie może być wystarczające by inaczej spojrzeć na siebie i otaczający świat.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Mgr Ewa Czernik

Witam
proszę zgłosić się do lekarza Psychiatry, konieczne jest wsparcie lekowe oraz do Psychoterapeuty
stan który Pani opisała to reakcja depresyjna
Pozdrawiam