Rozstępy... i waga

Witam. Mam 15 lat,ważę 52 kg przy wzroście 160cm. Więc moim pierwszym problemem są rozstępy. Nigdy nie miałam okropnie grubych nóg ale przyznam, że mam uda z dużą ilością tłuszczu.. (przynajmniej tak mi się wydaje, choć mama mówi, że mam w sam raz). Myślę, że przez pewien okres w moim życiu moje nogi zaczęły szybko przybierać masy i skóra nie nadążyła z rozciągnięciem się..ale nie wiem, jak naprawdę było. Jestem zła że w tak młodym wieku mam już ich tyle. Są głównie na udach z tyłu, czerwone (wygląda jak by mnie kot podrapał) a z boków mam już białe. :( Chcę się dowiedzieć czy jest na to jakaś rada? Mój drugi problem to właśnie waga. Chcę ważyć 48 kg, czyli jeszcze 4 kg chcę schudnąć. Wiem , że mam dobrą wagę ale moje uda mi przeszkadzają. Właściwie tylko one. Próbuje schudnąć ale ja nie potrafię sobie odmówić choćby kromeczki chleba. Staram się nie jeść wieczorem, ale jak tylko mam ochotę to biorę kromkę i zjadam. I to jest mój problem. I wiem, że powinnam ćwiczyć i staram się ,ale często wieczorami po prostu mi się nie chce :( Jestem bardzo leniwa i to mi przeszkadza w osiągnięciu celu. Może są jakieś metody aby mnie zachęciły do wysiłku fizycznego? (wiem że sama myśl bycia chudym powinna mnie zmotywować, ale nawet to nie działa; nie wiem czemu). Od stycznia do dziś schudłam tylko 3 kg! Ważyłam 55kg. Bardzo źle się czuje z moimi udami a szczególnie rozstępami. Jeśli to możliwe to proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Witam,
Przede wszystkim nie powinnaś się odchudzać. Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego wszelkie diety redukcyjne będą dla Ciebie niewskazane. Dodatkowo jesteś w okresie dojrzewania. Twoje ciało się zmienia i rozwija, potrzebujesz wszystkich niezbędnych składników odżywczych i odpowiedniej ilości energii. Wystarczy jak będziesz wybierała produkty pełnoziarniste, świeże i pełnowartościowe. Jedz posiłki lekkie i częste. Unikaj produktów typu fast-food i gotowych dań. Odstaw również słodycze napoje gazowane.
Rozstępy również są spowodowane okresem dojrzewania. Obalę powszechne twierdzenie, że rozstępy tworzą się od przybierania na masie ciała. Powodem ich powstawania są hormony, produkowane w dużych ilościach w tym okresie życia. Powinnaś stosować kremy na rozstępy lub udać się do dermatologa czy kosmetyczki, którzy powiedzą Ci, co dokładnie masz robić, aby je zmniejszyć.
Pozdrawiam.