Samotne wychowywanie dziecka i brak wsparcia

Jestem matką samotnie wychowująca 4 letniego syna w życiu sama sobie radzę, pracuje na 2 etaty, uczę się zaocznie, utrzymuje mieszkanie, dziecko i siebie.. wszystko mnie przerasta-problemy, samotność, brak wsparcia, uczucia co powoduje że nie akceptuje samej siebie, uważam się za złą matkę i w ogóle czuje się do niczego. Myślałam o wizycie u psychoterapeuty ponieważ potrzebuje rozmowy z kimś kto mnie wysłucha, zrozumie i zmieni podejście do siebie i życia tylko nie znam nikogo takiego polecanego

Witam,

z Pani listu wynika, że w ciągu nałożyło się na siebie kilka problemów, które osłabiają Pani kondycję i satysfakcję z życia. Myślę, że warto je uporządkować. polecam wizytę u psychoterapeuty. Niestety, nie wiem, gdzie Pani mieszka, więc nie mogę Pani niczego zaproponować. Może warto podpytać znajomych lu poszukać informacji np w internecie? Życzę powodzenia

Anna Grominska

Witam!
Jeżeli chodzi o psychoterapeutę, to dużo ofert znajdzie Pani poprzez internet. Jeżeli chce Pani, aby było to rzetelna osoba to proszę zwrócić uwagę na jej wykształcenie. Dobrze jeżeli jest to osoba po 5 letnich studiach psychologicznych (lub pedagogicznych) oraz całościowego szklenia z zakresu psychoterapii (to kolejne 4 lata intensywnego szkolenia). Ponadto profesjonalni psychoterapeuci podlegają superwizji, więc proszę śmiało o to zapytać potencjalnego kandydata.
Pozdrawiam serdecznie!

Rzeczywiście warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Jeśli chciałaby Pani skorzystać w ramach NFZtu warto poszukać w POradniach Zdrowia Psychicznego lub NZOZach mających kontrakt w NFZ. Można także skorzystać z pomocy psychoterapeutów pracujących w gabinetach prywatnych.
Warto popytać wśród znajomych albo sprawdzić w różnego typu rankingach. Zawsze tez można próbować nawiązać kontakt mailowy z wybranym psychologiem i o resztę dopytać już bezpośrednio.