Niska samoocena u samotnej matki

Jestem mama 6 latka.Siedze w domu,nie mam pracy,wyksztalcenia,pieniedzy co za tym idzie.Czuje,ze zaczynam łapac dola.Szukam pracy jednak praca zmianowa nie wchodzi w gre.Jestem samotna matka.Czuje sie podle.Jak nie udacznik.Prowadze dom 170 m2,jest czysto.Nie mam osoby,ktora by popilnowala dziecka kiedy ja byla bym w pracy na drugiej zmianie.Zyc mi sie nie chce.Nie spelniam nawet swoich pasji,bie nie mam za co zyc.Chodze na terapie indywidualna,ale to juz nie pomaga.Zalamana.

Witam Panią. Bycie samotną matką wcale nie jest łatwe. Opieka nad dzieckiem, prowadzenie domu to obowiązki, którymi nie ma się Pani z kim podzielić. Do tego brak pracy, pieniędzy to dodatkowe powody, które sprawiają że czuje się Pani źle. W tej sytuacji warto poszukać wsparcia. Dobrze że korzysta Pani z psychoterapii. Proszę z niej nie rezygnować, proszę porozmawiać z psychoterapeutą i powiedzieć że obecnie nie czuje Pani, że psychoterapia Pani pomaga. Taka rozmowa pozwoli znaleźć inne rozwiązanie. Warto razem z terapeutą postarać się znaleźć Pani mocne strony (jestem pewna że je Pani posiada), wypracować pomysły w jaki sposób szukać pracy, jak poradzić sobie z opieką nad synem, jak znaleźć czas dla siebie i na realizację swoich pasji. Nie napisała Pani jak wyglądają Pani relacje z innymi ludźmi. Często kontakty z rodziną, ze znajomymi, koleżankami dają wsparcie i siłę. Proszę rozejrzeć się dookoła i poszukać życzliwych sobie osób. Wiele samotnych matek jest w podobnej sytuacji jak Pani, warto poszukać takich osób i nawiązać z nimi kontakt. Istnieją fora internetowe, na których może Pani takie osoby poznać, zapytać jak sobie radzą, porozmawiać, może nawiązać kontakt i spotkać się z dziećmi. Przy wsparciu życzliwych ludzi i regularnej psychoterapii poradzi sobie Pani z sytuacją. Pozdrawiam

Może dobrym pomysłem byłaby praca jako opiekunki do dziecka albo pani do sprzątania? Od czegoś trzeba zacząć! A może praca przez internet? Proszę dobrze poszukać, np. jest taki portal mamopracuj.pl, może tam się uda? Proszę poszukać sobie pasji, która nie będzie obciążała Pani portfela, choćby to miał być spacer albo bieganie, bo w czterech ścianach to naprawdę nachodzą człowieka różne niewesołe myśli. Ciekawa jestem, czemu nie działa terapia indywidualna, proszę porozmawiać o tym ze swoim psychoterapeutą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!