Silne czerwienienie się u 12-latki

Witam Moje dziecko wciąż się czerwieni,po prostu ma z tym duży problem.Nie wiem co mam robić,ponieważ nawet przede mną (własną matką) się czerwieni.Ale to nie są takie zwykłe,ładne rumieńce to jakby nie są rumieńce.Osiedla się to po całej jej twarzy.:( Martwi mnie to.Widzę jak sobie z tym nie radzi na występach publicznych właśnie itp ... Może to po prostu przez jej nieśmiałość.Jest bardzo,bardzo nieśmiała - ja to wiem a poza tym informowało mnie o tym 5-6 nauczycieli.Co zrobić?(córka ma 12 lat)

Witam. Jeśli dziecko jest nieśmiałe należy jak najbardziej wzmacniać poczucie jego własnej wartości i pewności siebie poprzez częste pochwały i podkreślanie tego jakie jest ważne i mądre. Można również skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego.