Rumieńce na twarzy podczas publicznych wystąpień

Witam. Moim problemem są rumieńce na twarzy. Za każdym razem gdy musze coś powiedzieć na lekcji, jakieś występy publiczne lub gdy zwrócę uwagę dużego skupiska ludzi na siebie to robie się czerwona jak burak. Być może jest to przyczyną niskiego poczucia własnej wartości. Nie wiem co powinnam z tym zrobić, to bardzo uciążliwe! Pomocy!

Witam. Tego typu problemy są wynikiem reakcji lękowych i wbrew pozorom towarzyszą bardzo dużej ilości ludzi. Przede wszystkim warto "ćwiczyć" tego rodzaju wystąpienia i próbować przełamać swój wstyd. Z pewnością też należy jak najczęściej próbować zabierać głos i występować publicznie. Można również skorzystać z pomocy psychologa.