Skóra po odchudzaniu

Witam serdecznie. Jestem kobietą, mam 24 lata obecnie ważę 99 kg przy wzroście 170cm. Dwa lata temu zaczęłam się odchudzać, wtedy ważyłam 117kg nie stosowałam jakiś konkretnych diet, po prostu nie jadłam słodyczy, jadłam 5 małych posiłków dziennie, dużo warzyw i owoców, a także piłam dużo wody niegazowanej, ale mało ćwiczyłam, ponieważ nie pozwalała mi na to praca. Wtedy straciłam na wadze 10 kg. Teraz od stycznia zaczęłam znowu dietę taką samą, ale teraz codziennie ćwiczę. Jazda na rowerku prawie 1h, 50 brzuszków, podnoszenie handelek 2kg. I moje pytanie jest takie czy codziennie ćwiczenia pozwolą mi uniknąć obwisłej skóry w przyszłości? Jestem osoba bardzo wytrwała i bardzo chcę schudnąć, ponieważ bardzo dobrze się czuję bez zbędnych kilogramów, ale przeraża mnie myśl, że może mi zostać obwisła skóra. :( Odżywiam się zdrowo, tak mi się wydaje, jem dużo owoców i warzyw, ciemne pieczywo, jogurty naturalne, suszone owoce, ryby, mięso drobiowe, ryż, kasze, piję zieloną herbatkę i dużo wody niegazowanej, a także czasami soki niesłodzone. Ponadto ćwiczę, tak jak napisałam wyżej (Jazda na rowerku prawie 1h, 50 brzuszków, podnoszenie handelek 2kg), a także stosuję raz w tygodniu peeling ujędrniający skórę i codziennie wcieram balsam nawilżający. Nie stosuje żadnych preparatów odchudzających. Dodam jeszcze, że w marcu robiłam badania : trójglicerydy 90, glukoza 80, cholesterol 171, cholesterol HDL 68.1, cholesterol LDL 85, morfologia dobra. Nie choruję na nic, a w mojej rodzinie są osoby puszyste. Czy to wszystko pozwoli mi uniknąć obwisłej skóry w przyszłości, czy jeszcze coś powinnam zrobić? Bardzo proszę o jakąś radę. Pozdrawiam Adela

Witam,

Problem „nadmiaru” skóry pojawia się u osób, które szybko tracą kilogramy, a przy tym piją małe ilości płynów, nie ćwiczą (lub robią to w niewielkich ilościach) i nie dbają o swoją skórę. W Pani przypadku jest odwrotnie. Stara się Pani zapobiec ewentualnym skutkom ubocznym wynikającym z dużej utraty tkanki tłuszczowej. Myślę, że dzięki takim zabiegom uniknie Pani problemu. Mimo to jest to również kwestia indywidualna i nie ma tu reguły. Jeśli Pani skóra jest jędrna i nawilżona wszystko idzie w dobrym kierunku!

Pozdrawiam.