Słyszenie szeptów a rozpoczęcie leczenia

Witam, moja koleżanka ma 38 lat. Mówi że rozmawia z 'Bogiem', że przez nią nie ma go już na ziemi, twierdzi że 'On' przeklina. Cały czas szepce sobie coś pod nosem. Co chwila wygląda przez okno. Nie je,nie pije, nie dba o siebie. Twierdzi, że nie jest chora i nie potrzebuje lekarza. Uważa, że wszyscy są przeciwko niej. Twierdzi, że 'Bóg' nie pozwolił jej chodzić do kościoła.Wszystko zaczęło się kiedy jej córka miała niegroźny zabieg,wtedy usłyszała po raz pierwszy 'Boga'. Pomocy :(

Witam
Pani koleżanka wymaga leczenia psychiatrycznego. Jeżeli koleżanka nie je, nie pije to zagraża sobie, w sensie takim że umrze z odwodnienia i zagłodzi się, dlatego trzeba z koleżanką udać się do lekarza psychiatry, a jeżeli odmawia i jej stan będzie się pogarszał to zawsze można wezwać karetkę.
Czasami w ten sposób można komuś uratować życie
pozdrawiam
Anna Suligowska