Spożywanie czekolady odtłuszczonej przy bólach trzustki

Czy przy bólach(nie utrzymujacych sie caly czas) trzustki i watroby(podkreślając że, przy jak najlepszych wynikach badań)jest dozwolone spożywanie czekolady odtłuszczonej? I czy w przypadkach potrzeby wytezonej pracy umyslowej rzeczywiście moze sie ona okazac pomoca co do efektu efektywnosci myślenia?

Radziłabym zrezygnować ze spożywania czekolady (nawet tej odtłuszczonej), ponieważ nie jest ona wskazana w diecie osób z problemami z trzustką oraz wątrobą. Dobrym pomysłem może być galaretka, kisiel, sorbet lub mus owocowy. W przypadku wytężonej pracy umysłowej, pomocna jest dobrze zbilansowana dieta.
Pozdrawiam

Witam,

radziłabym rezygnację z czekolady. Nie jest ona wskazana przy problemach z trzustką i wątrobą. Nie poprawi tez znacząco wydolności umysłowej ponieważ w tym przypadku niezbędna jest kompleksowa, dobrze zbilansowana dieta.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk