Czy przy bólu trzustki dozwolone jest spożywanie kupnych bułek?

Czy przy bólu trzustki dozwolone jest spożywanie kupnych bułek np. 7days(croissant), croissant- rogalik z nadzieniem o smaku karmelowym lub 7days borseto-bułka z ciasta fransukiego z nadzieniem z owoców leśnych? Pytanie kieruje, gdyż nie jestem pewna, co do pieczywa croissant lub obecności alkoholu etylowego w 7daysach.

Biorąc pod uwagę skład tego typu gotowych wyrobów radziłabym z nich zrezygnować jeżeli ma Pani problemy z funkcjonowaniem trzustki. Produkty te należą do kategorii żywności wysokoprzetworzonej i z całą pewnością nie wpływają korzystnie na zdrowie nawet zupełnie zdrowych osób.

Witam serdecznie,

zdecydowanie radziłabym zrezygnować z tego typu produktów. Nie są to zdrowe wybory. Tego typu pieczywo jest sztuczne, nafaszerowane chemią, spulchniaczami, cukrami prostymi itp. Proszę wybierać sprawdzone pieczywo najlepiej z dobrej piekarni.
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk