Stosowanie diety 1100 kcal i jednodniowe odstępstwo od diety

Witam, Mam 19 lat 160 cm wzrostu i ważę 50 kg. Jestem teraz na diecie 1100 kcal, ale niestety po tygodniu zrobiłam jeden dzień wolny od diety ( jadłam dużo słodyczy i niezdrowych rzeczy) czy to odstępstwo od diety może się odbić na mojej wadze i wyglądzie jeśli od jutra będę już stosowała nadal moją dietę. Bardzo chciałabym schudnąć jeszcze 5 kg. Śniad.Jajko na miękko z kromkę chlebażytniego i pomidor i herb. zielonaII Śn.koktajl owocowy Obiadgotowany filet z kurcz.zwarzywami kolacja serek wiej

Witam serdecznie,
Przede wszystkim moim zdaniem ta dieta jest stanowczo za mało kaloryczna dla Pani. Obliczyłam Pani przemianę materii i wyszło ponad 1300 kcal, a nie powinno się stosować diet poniżej swojej PPM, ponieważ można doprowadzić do rozchwiania swojego metabolizmu. Jest Pani bardzo młodą osobą, więc powinna Pani o to dbać.
Ponadto ma Pani bardzo dobrą masę ciała do swojego wzrostu BMI jest w normie, więc nie widzę potrzeby odchudzania się. Proszę dbać o racjonalne żywienie, być aktywną fizycznie, pamiętać o odpowiednim nawodnieniu ciała i nie będzie miała Pani problemów z odkładaniem się tłuszczyku. Ważąc 45 kg będzie miała Pani niedowagę.
Katowanie się dietą w ciągu tygodnia i odpuszczanie sobie w weekend, zapychając się fast food czy słodyczami, to na prawdę źle wpływa na Pani zdrowie.
Proszę sobie to wziąć do serca. Zdrowie mamy tylko jedno, a takim nieodpowiedzialnym odchudzaniem może je sobie Pani popsuć.

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska