Strach przed własnymi emocjami

Boję się własnych emocji, że zniszczą mi one życie! Czy tak się może stać? Mam dopiero 29 lat! Już mi one niszczą życie, którego nie potrafię zaakceptować! Mieszkam w mieszkaniach chronionych w Łodzi. Wszyscy terapeuci i lekarz mówią mi, że nie nadaję się do pracy! Nie potrafię tego faktu zaakceptować! Proszę mi pomóc!

Jeśli jest Pani w terapii- proszę koniecznie wnieść ten temat w rozmowie ze swoim psychoterapeutą podczas sesji. Może to uruchomić ważne wątki, a na pewno pozwoli Pani wyrazić swoje emocji, lęki oraz obawy.

Dzień dobry. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, emocje są naszymi przyjaciółmi. Nieprzyjemne emocje najczęściej pokazują nam, że pora działać i powinniśmy coś zmienić w swoim życiu. Żeby dokonać zmian, warto koncentrować się na tym, co mogę, jakie mam zasoby, co umiem, co sprawia mi przyjemność. Takie podejście jest bardziej pomocne, niż koncentrowanie się na brakach. Jeżeli ma Pani kontakt z psychoterapeutą, proszę porozmawiać z nim o tym, jakich zmian chciałaby Pani dokonać w życiu i jak Pani chce to zrobić. Dobrze,żeby cel był realny, podzielony na małe kroczki, dający Pani radość i zadowolenie. Ma Pani rację- ma Pani dopiero 29 lat. To daje nadzieję na zmiany, które z resztą są nieuniknione. Życzę pozytywnych zmian, które przywrócą Pani radość i zadowolenie z życia.
Pozdrawiam
Małgorzata Mont

Niestety nie pisze Pani o jakie emocje chodzi - czy jest to agresja, która rozładowywana na zewnątrz rzeczywiscie może przynosić wiele problemów, czy jest to smutek który demobilizuje i demotywuje do działania, czy też jest to nadmierna euforia która powoduje chaos myśli i niemożność skoncentrowania się?? Niestety bez konkretnych, szczegółowych informacji nie można Pani pomóc - odpowiedź na portalu jest w tym względzie mało pomocna.
Proszę poruszyć ten temat ze swoim terapeutą prowadzącym - i z nim znaleźć rozwiązania. Pozdrawiam.