Jak zacząć żyć własnym życiem?

Witam mam 26lat na chwile obecna mieszkam ciagle z rodzicami za pół roku idę już na swoje problem mam taki ze mam bardzo specyficznego ojca który w ogóle nas nie szanuje potrafi bez powodu się obrazić i nie odzywać pare dni,wyzywać tez potrafi mamę to ona ma piekło ale m.im ja jestem wykończona psychicznie na urlopie nie potrafię się zrelaksować bo ,,ciagle jestem w domu" jak od tego się odciąć? Jak zacząć żyć własnym życiem?! Takie zamartwianie się ciagle niszczy mi życie:(

Witam Panią. Trudno żyć własnym życiem jeśli przeżywa się lęk i obawę o najbliższych. Na podstawie tego co Pani napisała w swoim poście podejrzewam, że w Pani domu rodzinnym jest przemoc (Pani ojciec ją stosuje). Dopóki czuje się Pani odpowiedzialna za bezpieczeństwo swojej mamy trudno Pani będzie realizować swoje plany. To duży bagaż, który wyniosła Pani z domu rodzinnego. Proszę skorzystać z miejsca pomocowego, które zajmuje się pomocą osobom doświadczającym przemocy. One mogą udzielić pomocy Pani mamie a Pani pomogą rozpocząć własne życie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam. Wygląda na to, że warto byłoby skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty lub coacha, aby nauczyć się emocjonalnie uniezależnić od ojca i wydorośleć. Może Pani zacząć od czytania książek na temat rozwoju osobistego, polecam np. Katarzynę Miller albo blog lub filmiki Magdaleny Szpilki. Pozdrawiam i trzymam kciuki!