Strach przed życiem i ludźmi

Czesc I Kasia Witam. Mam 23 lata i studiuję fizjoterapię. Nie bardzo wiem od czego zacząć, ale może od mojego głównego problemu-strachu. Strach przed życiem, strach przed ludźmi … Strasznie boję się życia, tego, że po skończeniu studiów nie będę miała pracy, że nie usamodzielnię się. Ten strach pojawił się od czasu kiedy jestem z moim chłopakiem, niecałe 2 lata. On zawsze drwił ze mnie, że nie pracuję, że nie zarabiam na siebie, jego słowa zawsze mnie bolały, cd...

Kontynuując także warto przyjrzeć się swojej relacji z chłopakiem. Co się dzieje, ze zamiast się wspierać, być otwartym nawzajem na swoje potrzeby i oczekiwania, nie macie Państwo w sobie wsparcia? Co dobrego dzieje się w związku, skoro trwa pomimo trudności? A co jest trudnego? Czego by Pani oczekiwała od chłopaka? Czy tak trudno jest tylko w relacji z chłopakiem, czy jeszcze z kimś? Czy ma Pani inne satysfakcjonujące bliskie relacje, wsparcie?itp
Sądzę jednak, że wszystko są to tematy i pytania nad którymi warto pracować w terapii indywidualnej. Pomoże to Pani odzyskać poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa, podnieść samoocenę, pomoże znaleźć swoje priorytety, cele, a także patrzeć w przyszłość w sposób konkretny i bez lęku.
Zachęcam, by zacząć pracować nad sobą dla siebie i by samemu nadać sens swojemu życiu.

Kasiu,
wszystkie Twoje problemy przeczytałam i ponawiam propozycję kontaktu ze specjalistą,który pomoże Ci uporać się ze swoim lękiem.Może tak być,że znalazłaś chłopaka,któremu próbujesz go powierzyć,ale on jest już zniecierpliwiony ciągłym narzekaniem,więc zaczął Ci dokuczać.Może szkoda w ten sposób tracić ludzi i lepiej trochę się postarać o samodzielnośc i osobisty wkład w Wasz związek?
Od tego są psycholodzy i terapeuci.Związki udaja się natomiast pośród osób współdziałajacych.A do tego potrzebna jest dojrzałośc,której czasem brakuje.
Zachęcam bycie więc pod opieką,ale nie rówieśnika,lecz fachowca.
Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie.