Stres wywołany nowymi osobami i otoczeniem

Witam, Od jakiegoś czasu nie wiem co się ze mną dzieje. Będąc w miejscu publicznym, gdzie jest dużo osób mam wrażenie,że się wszyscy na mnie dziwnie patrzą. Stresuję się przy nowych osobach jak ich poznaje. Cały czas mam wrażenie ,że jestem obserwowana. Ciągle czuje jakiś smutek wewnętrzny i brak chęci. Czy zaburzenia hormonalne mogą też się przyczynić do tego stanu w jakim teraz jestem? Jak sobie pomóc? Ciągle się ukrywam przed ludźmi i każdego odrzucam.

Pamięta Pani od kiedy dokładnie zaczęły się te trudności? (pisze Pani "od jakiegoś czasu")Czy miało wtedy miejsce jakieś szczególne wydarzenie? Czy znalazła się Pani w jakiejś nowej sytuacji życiowej? Opisane objawy przypominają fobie społeczną, ale nią być nie muszą. Dlatego zachęcałabym Panią aby udać się do specjalisty, który postawi właściwą diagnozę i zaproponuje odpowiedni rodzaj terapii. Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry, jeżeli taki stan rzeczy trwa od dłuższego czasu zachęcam do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej. Psycholog - psychoterapeuta w trakcie kilku spotkań omówi z panią pojawiające się problemy i na podstawie postawionej diagnozy zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

Jeśli ma Pani poczucie, że od jakiegoś czasu nie jest sobą, że to jak Pani odbiera otaczającą rzeczywistość nie odpowiada Pani - najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z psychologiem. Być może miało na Pani samopoczucie wpływ jakieś wydarzenie, „od którego to wszystko się zaczęło”...

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Jeżeli z wymienionymi objawami występują również: wysuszenie skóry (zwłaszcza na łokciach i kolanach), obrzęki, wzrost masy ciała (ale nie zawsze ilości tkanki tłuszczowej), zaparcia, osłabienie i przede wszystkim objawy depresji, a także pogorszenie sprawności intelektualnej to może oznaczać niedoczynność tarczycy to zalecam wizytę u endokrynologa i zbadanie poziomu hormonów. Jeżeli nie, to dobrze byłoby odwiedzić psychologa i pomóc sobie.
Pozdrawiam