Syn nie ma planów na przyszłość

Mój syn 21-latek zrezygnował już z dwóch kierunków studiów, w tej chwili nie robi nic siedzi przed komputerem, czasem pomoże coś w domu, zrobi zakupy ale nie ma żadnych planów na przyszłość. Sugerujemy mu żeby podjął jakąś pracę, ale to też nie. Jest chyba psychicznie jeszcze dzieckiem, dość nieśmiały, nie jest przebojowy chociaż lubiany przez kolegów. Nie umie znaleźć swojej drogi w życiu. Zawsze wszystko robi szybko żeby już móc iść zagrać w swoją ulubioną grę. Może to uzależnienie? Co począć?
ponad rok temu

Witam,
Rozumiem, że sporo w Pani informacji jest spostrzezeń tj. obserwacji na temat zachowań syna. Rozumiem też, że wyraża Pani swój niepokój jednocześnie wyczuwam, że trudno jest Wam otwarcie rozmawiać Zachęcam Panią do otwartej rozmowy z synem podczas ktorej wyrazi Pani swoje uczucia i watpliwości. Stwarzanie sytuacji do spokojnej i bezpiecznej a przede wszystkim otwartej rozmowy, bez wzajemnych ocen, to szansa na poprawę komunikacji w rodzinie. domyślam się że będzie to proces zmian czyli ze na początku może byc trudniej. Pozostaje mi tylko zyczyć cierpliwości i empatii Państwu.

Witam Serdecznie,

Państwa Syn nie znalazł kierunku drogi życiowej, która by Go zainspirowała i zaangażowała.
W obecnej sytuacji jest Mu tak dobrze jak jest, czuje się komfortowo i pozwala sobie na
przyjemności.
Myślę, że jest potrzeba wyznaczenia wspólnych celów i obowiązków, tak żeby Syn
regularnie podejmował codzienne czynności i czuł się za to odpowiedzialny.

Proszę zacząć oczekiwać, żeby Syn zastanowił się, co i jak zamierza robić dalej.
Jeśli byłaby trudność, proszę zachęcić Syna do podjęcia terapii psychologicznej rozwojowej, co byłoby pomocne w podjęciu decyzji, czego serdecznie Państwu życzę.

Jeśli byłoby życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu,

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com