Szybka zmiana nastroju i wpadanie w histerię

Witam, mam 20 lat od jakiegoś czasu razem z chłopakiem mieszkam i pracuje za granicą od niedawna takze zaczęłam dziwnie sie zachowywać, łatwo i z błachego powodu potrafię się zdenerwować,a raczej wpadam w histerie przy tym czuje silny ucisk w klatce i mam problemy z oddychaniemoraz na ciele zwłaszcza w okolicy dekoldu i twarzy pojawiaja mi sie czerwone plamy, mam pytanie czy to moze być spowodowane nerwicą czy są tego jakieś inne przyczyny,?

Witam,
rzeczywiście wygląda to na objawy nerwicy. Pani sytuacja jest o tyle trudna, że za granicą nie jest łatwo o fachową pomoc. Geneza nerwicy zazwyczaj tkwi w przeszłości, w systemie rodzinnym, w trudnych przeżyciach, czyliw tym wszystkim o czym się już zapomniało, co "było minęło". Często jednak okazuje się, że nasza psychika i ciało pamiętają o czymś i jakaś sytuacja stresowa wyzwala nieoczekiwane objawy. Jeśli na miejscu nie ma możliwości uzyskania pomocy proponuję spróbować przez internet, choć zalecam tu ostrożność, aby nie trafić na osobę niekompetentną. Poza tym internetowe terapie nigdy w pełni nie zastąpią osobistego kontaktu. Pozdrawiam