Terapia dla choleryków

Czy istnieje jakas forma terapii dla choleryków, osób które nie radzą sobie z negatywnymi emocjami?

Dzień dobry,
aby lepiej rozpoznawać swoje emocje, także te trudne i lepiej sobie z nimi radzić można skorzystać z terapii indywidualnej a czasem wystarczy psychoedukacja np. w formie zajęć warsztatowych. Wszystko zależy od nasilenia problemu, jego podłoża i gotowości danej osoby do podjęcia danej formy pracy własnej.
Zachęcam do udania się do psychologa lub terapeuty celem odbycia konsultacji, gdzie będzie można przyjrzeć się temu, na czym dokładnie polega trudność i dobrać odpowiednią formę specjalistycznej pomocy. Pozdrawiam Panią serdecznie.

Witam Panią. Odważam się na odpowiedź, która nie jest łatwa, zwłaszcza, że nie znam szczegółów sytuacji, której dotyczy Pani pytanie. Te szczegóły są niezwykle istotne. Jeśli osoba, którą nazywa Pani cholerykiem stosuje przemoc psychiczną bądź fizyczną wobec osób bliskich to taka osoba powinna skorzystać z zajęć korekcyjnych-edukacyjno dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Jeśli to jest sytuacja przemocy w rodzinie to najbliższe otoczenie tej osoby jest w sytuacji zagrożenia a sama ta osoba jest narażona na poniesienie konsekwencji w tym prawnych. Jeśli to nie jest sytuacja przemocy w rodzinie i wybuchowość tej osoby nie dotyczy jej otoczenia to wymaga to bezpośredniego kontaktu z psychologiem, który pomoże określić źródło problemu i ewentualny plan pomocy. W przypadku przemocy w rodzinie najbliższe otoczenie powinno szukać kontaktu z miejscami oferującymi pomoc dla osób doświadczających przemocy w rodzinie. Pozdrawiam Panią

Oczywiście istnieje wiele różnych form terapii dla osób z takim problemem. Wszystko ustala się podczas konsultacji psychologicznych.