Terapia małżeńska po zdradzie partnerki

Witam panstwa,mam problem w malzenstwie poniewaz moje malzenstwo przechodzi kryzys,pare lat temu dopuscilam sie zdrady (pisalam tez z innymi facetami miedzy innymi na internecie)niestety mialam tak silne poczucie winy ze wszystko wyspowiadalam mezowi.To bylo okolo 5 lat temu.Moj maz na poczatku mowil ze kazdemu nalezy sie druga szansa ze mnie kocha ale niestety co jakis czas mowi mu tez ze "sobie z tym"(z tymi zdradami nie radzi),mamy malutkie dziecko maz nie chce isc na terapie.

Pozdrawiam.

Mgr Adam Kowalewski

Fakt, iż znalazłaś się w tym miejscu ze swoim pytaniem swiadczy o tym jak bardzo zależy Ci na relacjach pomiędzy Wami. Świadczy również o Twojej odwadze i uczciwości wobec partnera. Uczciwość/Szczerość to wielkie Cnoty i Twój partner z pewnością jest świadomy tego ile musiało Cię kosztować wyznanie błędów.
Intuicja mi podpowiada,że Twój partner to bardzo wartościowy,ale przede wszystkim inteligentny czlowiek, a Ty po prostu zbłądziłaś w okresie kryzysu lub chwilowego zauroczenia.

Pewnie ganisz się za to w każdej nadarzającej się okazji.. Z pewnością częściej się martwisz i rozpamiętujesz aniżeli czyni to Twój mąż..
Odnośnie męża... Jeżeli wspomina o tych zdarzeniach w sytuacjach kryzysowych tj. kłótnia, sprzeczka,napięte terminy w pracy etc.etc. a poza tymi epizodami jest OK, raczej nie ma większego problemu w kwestii tego czy mąż godzi się na terapię,czy też nie, i poprzez wspólne pozytywne akcje-interakcje, a przede wszystkim Twoje pozytywne myślenie, powinniście wyjść z kryzysu.
Nie szkodzi,że mąż nie chce terapii. Być może zechce:wspólnego basenu,kina,tańca,jazdy konnej itd,itd. CZYNIĆ COŚ RAZEM TO NAJLEPSZA TERAPIA!

W doświadczonym kochającym się malżeństwie winno być wiele historii, i tych dobrych, i tych złych..Najważniejsze jednak byśmy nauczyli się je rozumieć, a przede wszystkim wybaczać,jeżei się kochamy, tak by patrząc wstecz być dumnym z przebytej razem drogi, pełnym zrozumienia i mądrości życiowej, którą potem przekażemy naszym dzieciom.

Traktuj to doświadczenie jako lekcję życiową, wnioski już wyciągnęłaś więc przestań się obwiniać i zacznij zachowywać calkowicie naturalnie wobec partnera. On nie może mieć Ci za złe do końca życia, a w przypadku wykorzystywania przez niego tego argumentu podczas kłótni, musisz wiedzieć,że Ty odrobiłas swoje lekcje i raczej po takim czasie, on również powinien.

Życzę Wam wszystkiego dobrego

Franciszek Bartkiewicz