Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Terapia zaburzeń emocjonalnych u dorosłego

Witam mam pytanie w jaki sposób prowadzić i od czego zacząć terapie zaburzeń emocjonalnych ( brak możliwości odczuwania emocji) u dorosłego (20 lat) w przypadku gdy był ofiarą maltretowania psychicznego i fizycznego ze strony rodziców i rówieśników przez większość okresu dorastania.... Proszę o rady typu: ćwiczenia, porady, wizualizacje. Wizyta u psychologa, seksuologa itp odpada terminy na 2016 rok. Dzięki za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Witam,

Z treści Pana wiadomości wnioskuję, że pyta Pan o to, czy istnieje możliwość zaistnienia terapii bez rzekomej terapii i osoby terapeuty i jakie postępowanie wdrożyć. Niestety, nie jest możliwe leczenie jakichkolwiek zaburzeń bez czynnego udziału specjalisty. Obecność osoby psychologa, psychoterapeuty czy seksuologa jest konieczna i niezbędna aby wdrożyć proces terapii.
Biorąc pod uwagę fakt, o którym Pan wspomniał, związany z długim oczekiwaniem na dostępny termin, zachęcam do wszczęcia poszukiwań nie tylko w obszarze klinicznym (Poradnie/Ośrodki Zdrowia Psychicznego) ale również udania się do takich placówek jak: Stowarzyszenie Przeciw Przemocy w Rodzinie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka dla Osób
Dotkniętych Przemocą, Działu Poradnictwa Miejskiego Ośrodka Pomocy
Społecznej. Zachęcam do wszczęcia poszukiwań na większą skalę.
Więcej informacji znajdzie Pan również na stronie internetowej: http://www.pokrzywdzeni.gov.pl/siec-pomocy/

0

Dzień dobry,

W Krakowie jest ponad 30 różnych ośrodków /Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznych/, i tylko niewielka część ma tak odległe terminy.

0

Witaj,
Nie radzę prowadzić jakiejkolwiek terapii samodzielnie,choćby dlatego,że "znieczulenie" emocjonalne jest najczęściej chroniącym mechanizmem obronnym w sytuacjach,które są subiektywnie trudne dla człowieka.Odblokowanie zatem musi być ostrożne,powolne i związane z tymi sytuacjami także intelektualnie.Trzeba je po prostu zrozumieć w sposób adekwatny,a do tego nie wystarczy samo chcenie,bez odpowiedniej wiedzy.
Mozna natomiast słuchać muzyki uspokajającej,korzystać z niektórych wizualizacji na You Tube,zatytuowanych jako relaksacyjne,czy też ćwiczyć w wolnych chwilach odczuwanie swojego ciała/rodzaj treningu uważności/.Ja próbowałabym znależć inną przychodnię lub inny gabinet specjalistyczny.
Pozdrawiam serdecznie.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy