Terapia zaburzeń emocjonalnych u dorosłego

Witam mam pytanie w jaki sposób prowadzić i od czego zacząć terapie zaburzeń emocjonalnych ( brak możliwości odczuwania emocji) u dorosłego (20 lat) w przypadku gdy był ofiarą maltretowania psychicznego i fizycznego ze strony rodziców i rówieśników przez większość okresu dorastania.... Proszę o rady typu: ćwiczenia, porady, wizualizacje. Wizyta u psychologa, seksuologa itp odpada terminy na 2016 rok. Dzięki za pomoc.

Dzień dobry,

W Krakowie jest ponad 30 różnych ośrodków /Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznych/, i tylko niewielka część ma tak odległe terminy.

Witaj,
Nie radzę prowadzić jakiejkolwiek terapii samodzielnie,choćby dlatego,że "znieczulenie" emocjonalne jest najczęściej chroniącym mechanizmem obronnym w sytuacjach,które są subiektywnie trudne dla człowieka.Odblokowanie zatem musi być ostrożne,powolne i związane z tymi sytuacjami także intelektualnie.Trzeba je po prostu zrozumieć w sposób adekwatny,a do tego nie wystarczy samo chcenie,bez odpowiedniej wiedzy.
Mozna natomiast słuchać muzyki uspokajającej,korzystać z niektórych wizualizacji na You Tube,zatytuowanych jako relaksacyjne,czy też ćwiczyć w wolnych chwilach odczuwanie swojego ciała/rodzaj treningu uważności/.Ja próbowałabym znależć inną przychodnię lub inny gabinet specjalistyczny.
Pozdrawiam serdecznie.