Teściowie - czy warto z nimi zamieszkać?

Witam wszystkich. Proszę o radę. Mamy zamiar się pobrać i zamieszkać z rodzicami żony. Tylko niektórzy twierdzą, że rodzice żony są toksyczni. Bardzo się kochamy, jesteśmy razem 3 lata. Boję się tylko, że jej rodzice będą się do wszystkiego nam wtrącać i że małżeństwo może się rozpaść. Co robić? Narzeczoną bardzo kocham. Mamy prawie 40 lat. Proszę o radę. esiu1@onet.pl

ponad rok temu

Witam,
Podstawą małżeństwa powinno być uczucie między małżonkami, a nie małżonkami a teściami.
Jeżeli masz obawy co do zachowania swoich teściów, to może powinniście pomysleć o oddzielnym mieszkaniu.
Oczywiście wiadomo, że wiąże się to z kosztami, ale czy warto narażać małżeństwo ze względu na oszczędność?
Od zawsze wiadomo, że mieszkanie z teściami małżonkom nie przynosi zbyt wiele dobrego...

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk

Witam,

zalecałabym oddzielne lokum, jednak dobrze byłoby - wcześniej uzgodnić z narzeczoną, potrzebę oddzielnego zamieszkania, oczywiście odpowiednio argumentując tę sprawę.

Pozdrawiam serdecznie