Tęsknota za domem po wyjeździe na praktyki do innego miasta

Witam,jestem 18-letnią dziewczyną i mam od 6 do 31 pazdziernika praktyki miesieczne, znalazlam sobie praktyki w innym miescie oddalonych 65 km od domu. I problem polega na tym ze bardzo tesknie za domem za,rodzicami za rodzenstwem mimo iz brat studiuje w tym samym miescie co ja mam praktyki. Mieszkam u wujka ale i tak bardzo tesknie. Wszystko mi przypomina dom, na jedzenie nie moge patrzec bo mi niedobrze a jak wroce do domu to normalnie jem. Placze po kątach.Pomocy

Rozumiem, ze jest to pierwsza sytuacja, gdy przeżywa Pani rozłąkę z najbliższymi, potrzebę samodzielności i zadbania o swoje potrzeby. Stres, niepewność czy tęsknota (także za znanym i wypracowanym modelem życia) są w takich sytuacjach normalne, do momentu dopóki nie paraliżują naszych działań.
Warto poszukać wsparcia u bliskich (np dopytać brata, jak on radzi sobie z rozłąką i adaptacja do nowych warunków; być w kontakcie z rodziną), wykorzystać ten czas, jako doświadczanie samodzielności, poszukać przyjemnych form spędzania czasu, które wypełniłyby pustkę i tęsknotę za domem (i jednocześnie stanowiły emocjonalna przeciwwagę). Ostatecznie warto pamiętać, że jest to jeszcze okres 2 tygodni.

Wygląda na to, że to pierwszy taki wyjazd z domu. Może pomogą rozmowy przez telefon, spotykanie się z bratem, wysyłanie maili, i odliczanie dni do końca praktyk. Potraktuj ten wyjazd jako okazję do przyjrzenia się samej sobie, poznania nowego miasta, rób dużo zdjęć, które potem rodzinie pokażesz. A jak już wrócisz do domu, koniecznie powiedz mamie i tacie, jak bardzo tęskniłaś. Trzymam kciuki!