Tęsknota za domem rodzinnym i rodziną po wyprowadzce

Witam.Mam19lat tydzien temu wyprowadzilam sie od rodzicow.Mieszkam z chlopakiem ktory ma 21lat.Nie moge sobie poradzic z tesknota,moj dom rodzinny jest na mazurach a od tyg.mieszkam w Lodzi.Czesto mam tak ze placze chce sie spakowac i wrocic,tesknie bardzo za mama za mlodsza siostrzyczka.Tu nie mam nikogo poza chlopakiem i jego rodzina.Boje sie ze dluzej nie wytrzymam i jak chlopak bedzie chodzil do pracy na nocki to ja pojade do domu.Nie potrzebnie zabralam wszystkiem pamiatki ze soba.:((

Na pewno odczuwasz stres zwiazany z nową sytuacją, w której się znalazłaś i to potęguje uczucie pewnego odosobnienia w Łodzi. Polecam zająć się czymś, co będzie Cię uspokajać, zmniejszy napięcie, a także pozwoli się powoli klimatyzować w nowym miejscu. Daj sobie czas - nic się nie dzieje z dnia na dzień! Rozmawiaj z chłopakiem o zaistniałej sytuacji i swoich uczuciach - nie chowaj ich w sobie, bo tłumienie będzie wzmagało dyskomfort. Mów, rozmawiaj, opowiadaj - i snuj także plany na najbliższą przyszłość. Co będzie robić, czym chcesz się zająć, co da Ci satysfakcję i radość w nowym miejscu. Nie demonizuj zmiany - polub ją.
Jeżeli z czasem nie będziesz mogła nadal się zasymilować i przyzwyczaić, być może przyda Ci się konsultacja z psychologiem, który pomoże Ci przejść przez ten kryzysowy moment w Twoim życiu i wzmocni Twoją samodzielność. Powodzenia!

Przeprowadzka do innego miasta, zamieszkanie z nową osobą, rozłąka z najbliższymi, to źródła stresu skumulowane w jednym czasie.
Tydzień to bardzo mało, żeby wszystko przyjąć bez emocji, nie tęsknić i wyłącznie cieszyć się nową sytuacją.
Każda zmiana niesie ze sobą niepewność.
Warto aby rozmawiała Pani z chłopakiem o swoich uczuciach. Blokowanie ich, kumulowanie w środku, może być źródłem dodatkowych nieprzyjemnych odczuć.
Wakacje to dobry czas na poznanie nowego miasta, zaprzyjaźnienie się z nim, skorzystanie z atrakcji, które proponuje.
Aklimatyzacja nie dzieje się z dnia na dzień.
Proszę pamiętać, że obecnie jest wiele sposobów komunikowania się z bliskimi i znaczna odległość, nie wyklucza możliwości rozmowy.