Trudności w relacjach z przyjacielem

Witam. Mam pytanie. Były przyjaciel, który podkochiwał się we mnie a ja mu napisałam wprost,że nic z tego nie będzie poprosił mnie o pomoc w ocenieniu sytuacji dlaczego brakło mu tematów z dziewczyną z którą się potrafił przegadać pół nocy. Odpisałam. Odpisał, że wiele błędów popełnił.Że teraz nie ma czasu się rozpisywać bo siostra kandyduje na prezydenta (tu już zapachniało kłamstwem) i co najlepsze pomylił moje imię i zapytał czy jestem jedną z trzech do treningu.O co mu chodziło?.Badał grunt?

Witam
To pytanie niestety do Pani byłego przyjaciela. Możemy oczywiście po zastanawiać się i na pewno znajdzie się kilka odpowiedzi, ale czy będą trafne?
pozdrawiam B.K